18.50€

Magnum maasikasiider

Magnum maasikasiider

Parim enne: 07-2017

Maasikasiider.
Valmimisaeg 2 nädalat.
Mõeldud 23l (40 pinti) siidri valmistamiseks.

Lisaks on vaja:
1,3 kg suhkrut.

Valmistamine

Puhasta ja steriliseeri kõik nõud ja vahendid ning loputa need korralikult.

Vala purgi sisu kääritusnõusse, lisa 1,3 kg suhkrut ja 5-6 liitrit kuuma vett. Kasuta osa vett purgi loputamiseks, et kogu sisu kätte saada. Sega, kuni suhkur on lahustunud.

Lisa kääritusnõusse kuni 23 liitri piirini külma vett ja sega korralikult. Segu temperatuur peab jääma 25 - 30 kraadi vahele, soovitatavalt 20 kraadi lähedale.

Raputa purgi kaane all olev pärm virde pinnale, oota mõned minutid ja sega. Seejärel kata kääritamisnõu riide või kaanega. Kõige parem on õhulukuga varustatud kaas.

Jäta kääritamisnõu ühtlase temperatuuriga (20 - 28 kraadi) ruumi, kuni käärimine on lõppenud. See võtab tavaliselt 7 - 8 päeva, sõltuvalt temperatuurist.

Käärimine on lõppenud, kui pinnale ei kerki enam mulle ja densimeetri näit on 1000 või vähem.

Lisa segule maitseaine paki sisu ja sega korralikult.

Pudeldamisel lisa pudelisse 8g suhkrut liitri kohta. Ankrusse 56g suhkrut 23l kohta. Liiga väike kogus suhkrut ei tekita piisavalt gaasi. Liiga suure koguse puhul võib pudel surve tõttu lõhkeda. Kasuta ainult survele vastupidavaid pudeleid.

Hoia pudeleid/ankrut toatemperatuuril 4 päeva, peale seda vii jahedasse ruumi. Siider on joomiseks valmis, kui see on selginenud. Pea meeles, et pikem seismine parandab maitset.

Arvamused

Tootjad
Kiirotsing
 
Sisesta otsingusõna(d).
Täpsem otsing
Tühi
Tootja info
Teised tooted
Jaga
Share via E-Mail Share on Facebook Share on Twitter